do góry

Koncepcja

Etap I koncepcyjny

Podczas pierwszego spotkania przeprowadzamy wywiad przedprojektowy dzięki, któremu poznajemy potrzeby (wymagania funkcjonalne), oczekiwania, styl i preferencje Inwestora oraz budżet inwestycji.

Przed wykonaniem rysunków koncepcyjnych, jeżeli jest to możliwe, wykonujemy inwentaryzację inwestycji. Jeżeli wizja lokalna i pomiary są niemożliwe przygotowujemy koncepcję na podstawie rzutów otrzymanych od Inwestora.

Na podstawie rozmowy z Inwestorem przygotowujemy koncepcję układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza w kilku wariantach. Plan wnętrza uwzględnia rozkład ścian oraz rozmieszczenie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia stałego i ruchomego.

Jako opcję dodatkową na życzenie Inwestora możemy stworzyć wirtualny spacer dla tych wariantów.

Etap II wizualizacje

Na podstawie wybranego układu funkcjonalnego oraz preferowanej przez Inwestora stylistyki wnętrza tworzymy wizualizacje 3D, które ukazują kolorystykę, materiały, proponowane rozwiązania oraz sprzęty.

Wykonanie i nadzór

Etap III wykonawczy

Na tym etapie wybierane są konkretne materiały wykończeniowe niezbędne do opracowania szczegółowego projektu wykonawczego, tj. materiały wykończeniowe ścian i podłóg oraz ceramika i armatura. Przedstawiamy Inwestorowi wybrane materiały wykończeniowe w poszczególnych sklepach i salonach wyposażenia wnętrz.

Efektem finalnym tego etapu jest książka projektowa, którą otrzymuje Inwestor. Zawiera ona rysunki techniczne (od projektów budowlanych, elektrycznych, hydraulicznych poprzez szczegółowe projekty mebli) oraz zestawienia materiałów – specyfikacja ilościowa wszystkich materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wraz ze zdjęciem, ceną i informacją o punktach sprzedaży. Na jej podstawie ekipa budowlana może sporządzić wycenę prac remontowych oraz rozpocząć prace wykończeniowe.

Nadzór autorski

Jest to usługa dodatkowa. Polega na omówieniu projektu z Wykonawcami a następnie na wizytowaniu miejsca inwestycji i sprawdzaniu zgodności wykonywanych prac z dokumentacją projektową. Na życzenie Klienta pomagamy w doborze elementów dekoracyjnych i dodatków.

Skontaktuj się z nami

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.
Zachęcamy do kontaktu z nami!

Ewa Baran 608 074 684, ewa.baran@projekt-em.pl

Marta Górska 600 048 411, marta.gorska@projekt-em.pl